Vrstvené autosklo (LAMISAFE)

 

VYNIKAJÍCÍ ODOLNOST PROTI PRŮNIKU

Vrstvené autosklo je druhem bezpečnostního skla, které se používá většinou pro čelní skla. Jelikož se skládá ze dvou vrstev skla vrstvených společně s fólií, v případě rozbití mají kousky skla tendenci uplívat k mezivrstvě. V případě nehody nebo kamene či jiného předmětu, který udeří do skla, je pravděpodobnost vniknutí do kabiny vozidla menší.

AGC_ARG:/AGC glass products/AGC Automotive Web(products)/02. lami/img1.jpg

 

PROVOZNÍ VLASTNOSTI VRSTVENÉHO SKLA

1. Jistota čistého výhledu
Střední vrstva vrstveného skla je vyrobena z polyvinylbutyralu (PVB). Tato mezivrstva je bezbarvá, transparentní, vysoce vodotěsná a je prakticky neovlivněna UV zářením. LAMISAFE nabízí stejný stupeň čistého výhledu jako běžná skleněná tabulka.

2. Odolnost proti průniku
V případě rozbití povrchu vrstveného skla zajišťuje tuhá mezivrstva PVB silnou odolnost proti průniku předmětů, které udeřily do skla.

3. Rozbité kusy se nerozptylují
Dvě vrstvy vrstveného skla jsou slepeny k sobě pevnou a ohebnou mezivrstvou PVB. Jestliže dojde k rozbití skla, roztříštěné kusy mají tendenci zůstávat přilepené k mezivrstvě. Tím je zabráněno odlétávání velkých kusů rozbitého skla a současně je zachována viditelnost pro jízdu v jiných částech stejného okna.

4. Funkce proti krádeži
Vrstvené sklo může být vyříznuto pouze naříznutím z obou stran. Jestliže se zloděj aut pokusí vloupat do vozu rozbitím skla, pevná mezivrstva PVB poslouží jako účinný odstrašující prostředek, bránící proti vniknutí.

 

VÝROBNÍ PROCES VRSTVENÉHO SKLA

AGC_ARG:/AGC glass products/AGC Automotive Web(products)/02. lami/img2.gif