Další krok k plné automatizaci vozidel

Autonomní řízení automobilu vyžaduje více než jen kamery a radary: LiDAR funguje při detekci objektů výrazně lépe, bez ohledu na počasí a podmínky na silnici, a je proto klíčovým bezpečnostním prvkem.

Innoviz Technologies, izraelský start-up a přední poskytovatel vysoce výkonných polovodičových senzorů LiDAR a percepčního softwaru předkládá nové výsledky svého vývoje v pravidelných intervalech.

InnovizTwo je řešení systémů LiDAR příští generace vyvinutý touto společnosti. Je vybaveno všemi certifikáty a schváleními, která splňují velmi dobře známé vysoké standardy automobilového průmyslu.

Částečná automatizace neboli úroveň 2 autonomního řízení stále vyžaduje lidského řidiče, který bude mít nad vozidlem značnou kontrolu. InnovizTwo umožňuje výrobcům automobilů nabízet úroveň bezpečnosti 2+. Data budou shromažďována na disku a nové funkce budou průběžně ověřovány a statisticky verifikovány. Technologická vylepšení a upgrady nakonec povedou k úplné autonomii 5. úrovně a posunu odpovědnosti za řízení od řidiče k výrobci automobilů. Ve srovnání se svým předchůdcem je InnovizTwo o 70 % levnější navzdory razantnímu posunu vpřed z hlediska výkonu.

Na podpoře svého programu autonomního řízení s Innovizem již úzce spolupracuje BMW. Také společnost AGC přichází s průkopnickou technologií díky spuštění WideEye. Infračervené průhledné sklo umožňuje integrovat LiDAR za čelní sklo nebo jiné typy automobilových skel. Další informace naleznete na https://www.wideye.vision.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *